Transmetuar më 21-09-2023, 23:07

I riu në foto është Valter Fierza 33 vjeç.

Ai u ekzekutua me armë zjarri mbrëmjen e sotme nga persona ende të paidentifikuar. Vrasja ndodhi pranë kishës së fshatit Hot i Ri.

Kanë qenë familjarët që e kanë gjetur të pajetë jashtë makinës dhe kanë njoftuar policinë.

Policia vendore informon se ‘rreth orës 21.48, në fshatin Hot i Ri, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri shtetasi V.F, rreth 33 vjeç, banues në fshatin Hot i Ri, Shkodër.

Në vendngjarje kanë shkuar menjëherë shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor.

Janë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e autorit/ve.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes’.