Transmetuar më 21-09-2023, 20:53

SHBA – Përleshje në stadium, vdes tifozi amerikan.

Tifozi i New England Patriots, Dale Mooney (53) vdiq në tribuna pasi u rrëzua nga tribuna nga një tifoz i Miami Dolphins. Mooney është provokuar nga tifozët kundërshtarë dhe kur ai është kundërpërgjigjur ka ndodhur një përplasje fizike.

Disa fansa e sulmuan Mooney-n dhe njëri e rrëzoi brutalisht. Edhe pse iu dha ndihma e shpejtë, jeta e tij nuk u shpëtua.

Sad news: A 53-year old man passed away at the #Patriots#Dolphins game Sunday night, via @TMZHe apparently experienced a "Medical event", according to officials.The man was rushed to a nearby hospital, where he was pronounced dead.The incident happened in the 300’s section… https://t.co/YpuTzHWr3o pic.twitter.com/c8V29kAfD1

— Dov Kleiman (@NFL_DovKleiman) September 18, 2023