Transmetuar më 18-09-2023, 08:43

ITALI- Plagoset një shqiptar në Itali.

Sipas medias vendase, një 35-vjeçar me origjinë shqiptare është gjetur i plagosur mbrëmjen e kaluar në Strada Nuova, në Codisotto di Luzzara.

Ka qenë një banor, i cili ka vënë re 35-vjeçarin në nevojë, duke e pritur në shtëpinë e tij dhe më pas ka kërkuar ndihmë mjekësore. Burri i plagosur në shpatull nga arma dukej në gjendje të dehur nga alkooli. Mediat italiane bëjnë të ditur se ai u transportua me ambulancën e Kryqit të Kuq në urgjencën e afërt në Suzzara.

Fatmirësisht, ai është jashtë rrezikut për jetën.

Policia ka nisur hetimet për ngjarjen në fjalë.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd