Transmetuar më 16-09-2023, 17:38

Një kamion është përfshirë nga flakët e zjarrit pasditen e kësaj të shtune në aksin Vlorë-Fier pranë fshatit Mifol.

Sipas informacioneve mësohet se kamioni po transportonte materiane ndërtimore dhe skelerina.

Dy zjarrëfikëse dhe policia ndodhen në vendin e ngjarjes ndërkohë për shkak të incidentit është bllokuar për 30 minuta autostrada si pasojë  e flakëve.

Ndër të tjera mësohet se shkak për flakët është bërë një shkëndi elektrike në kamion.

Fatmirësisht nga zjarri nuk ka të lënduar vetëm dëme material.