Transmetuar më 15-09-2023, 12:42

Janë trajnerë të mëdhenj, por njëkohësisht edhe shpenzuesit më të mëdhenj të parave të klubeve për blerje në merkato. Po flasim për klubet e mëdha europiane dhe botërore, të cilat kanë shpenzuar shifra stratosferike, pasi ia besuan stolin trajnerëve të mëposhtëm. Qëllimi ishte i tillë: t’iu vendosnin atyre lojtarët më të mirë në dispozicion, me një emërues të përbashkët; shumë e shumë trofe të fituar.

Pep Guardiola – 1.9 miliardë euro

Jose Mourinho – 1.8 miliardë euro

Carlo Ancelotti – 1.4 miliardë euro

Masimilliano Allegri – 1.3 miliardë euro

Diego Simeone – 1.2 miliardë euro

Manuel Pellegrini – 1.19 miliardë euro

Thomas Tuchel – 1.18 miliardë euro

Antonio Conte – 1.16 miliardë euro

Mauricio Pochettino – 1.15 miliardë euro

Jurgen Klopp – 1.13 miliardë euro