Transmetuar më 15-09-2023, 09:27

Në periferi të çmimit italian “Padel”, Francesco Totti hapi dyert për rikthimin e tij te Roma. "A më do Mourinho? Unë mendoj se po, mediat kanë shkruar se ai tha jo. Besoj se keni shkruar budallallëqe, – shpjegoi ish-kapiteni. – Mourinho tha diçka…, të presim të shohim".

Kur u pyet nëse do të kthehej te Roma sezonin e ardhshëm, ai tha: “Vitin tjetër mund të jem atje”. Tifozët ëndërrojnë për çiftin Lukaku-Dybala: "Nuk e kemi parë ende, ata kurrë nuk kanë luajtur bashkë. Presim gjëra të mëdha prej tyre. A mund të shkojë Roma në Ligën e Kampionëve? Patjetër. Duke pasur parasysh mënyrën se si e filloi pak dobët Serie A ka dyshime, por ka ende shumë për të bërë në kampionat”.

Për marrëdhënien me Mourinhon. "I dërgoj mesazh Mourinhos herë pas here, e kam dëgjuar para disa kohësh përmes Vito Scala. Ai është mbi të gjitha një njeri i madh, pastaj si trajner e kam lënë mënjanë, është numri një absolut.

Të fitosh në futboll nevojiten lojtarët cilësorë, është thelbësore si gjë, por edhe një trajner i madh që i stimulon, i ndihmon dhe i vendos në fushë në kushtet e duhura. Ky është kombinimi perfekt. Kritika për Mourinhon që ka fituar 24 trofe? Mendoni për të tjerët, që kanë fituar më pak.

Më duket numri një, që ka fituar më shumë tituj në botë, ndoshta më shumë se Ancelotti. Më mungon shumë Roma, pastaj pothuajse të gjithë ish-lojtarëve mendoj se i mungon fusha. Futbolli ishte puna jonë, argëtimi, pasioni ynë, diçka që na bën të lumtur".

Mbi fanellën e tij me numrin 10: “Duke hequr Paulo Dybala, i cili e meriton një numër të tillë, nuk do t’ia jepja një djali që qëndron 2-3 apo 4 vite, vetëm sepse nuk më duket e drejtë. Jo ndaj meje, por për përfaqësimin dinjitoz të asaj fanelle”.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd