Transmetuar më 14-09-2023, 21:35

Policia ka shoqëruar administratorin dhe pronarin e banesës në katin e fundit, të pallatit që u përfshi në flakë masive ditën e sotme.

Zjarri, i cili zgjati disa orë dhe prej rrethanave të vështira shkrumboi banesën në katin e fundit, sikurse shkaktoi dëme të shumta materiale.

Pallati gjendet në zonën e ish-parkut të Autobusëve.

Flakët kanë nisur rreth orës 14:20, në pallatin që ndodhet në rrugën “Sali Butka”. Shefi i zjarrfikëses, Shkëlqim Goxhaj tha se paraprakisht dyshohet se zjarri ka nisur në katin e dytë ndërkaq, 2 zjarrfikës janë në spital pas dëmeve që kanë marrë nga zjarri.