Transmetuar më 14-09-2023, 20:07

Një avion privat është përplasur dhe është ndarë në dy pjesë gjatë uljes në Mumbai (i njohur më parë si Bombei), në bregun perëndimor të Indisë.

Edhe pse avioni u nda në dy pjesë, tetë personat që ishin në bord kanë shpëtuar për mrekulli.

Avioni ishte nisur nga Visakhapatnam me gjashtë pasagjerë dhe dy pilotë. Moti i keq ka mbizotëruar në Mumbai, me reshje shiu dhe dukshmëri të kufizuar.

Imazhet e transmetuara nga televizioni indian treguan avionin privat duke rrëshqitur nga pista e aeroportit, ndërsa zjarrfikësit dhe ambulancat nxituan në vendngjarje.