Transmetuar më 13-09-2023, 19:03

POLONI – Tashmë është zyrtare, Fernando Santos nuk është më trajner i Polonisë. Shfajësimi i tij nga Federata u zyrtarizua vetëm nëntë muaj pas mbërritjes së tij.

Në pankinën e kombëtares polake që nga janari i vitit 2023, ai ka grumbulluar 3 fitore dhe 3 humbje në 6 ndeshje nën drejtimin e tij. Polonia është aktualisht e katërta në Grupin E të kualifikueseve të Kampionatit Evropian 2024.

“Dua të falënderoj trajnerin Santos për punën me kombëtaren tonë dhe t’i uroj atij fat në sfidat e ardhshme sportive”, tha Cezary Kulesza, president i Federatës Polake të Futbollit.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd