Transmetuar më 12-09-2023, 12:27

Kristjan Asllani ishte afër shitjes në ditët e fundit të merkatos së verës (shkëmbim me Maxime Lopez të Sassuolo), por në vend të kësaj do të mund të vazhdojë ëndrrën e tij për ta veshur më shpesh fanellën e Interit.

Shqiptari, i freskët nga angazhimet me kombëtaren e tij (barazimi me Republikën Çeke dhe fitoren me Poloninë) është rikthyer pasditen e djeshme në “Appiano Gentile” për të rifilluar stërvitjet në kuadër të derbit ndaj Milanit, por ndërkohë ka dhënë edhe një intervistë ku ka shpjeguar se çfarë ka ndodhur në merkaton e mbyllur të verës më 1 shtator.

"Ju lexoni në media se ekzistonte mundësia që unë të huazohesha, por pasi fola me klubin, qëndrova tek Interi, që është ëndrra ime e madhe. Perspektiva për të ardhmen? Në rolin tim është Calhanoglu dhe kjo më ndihmon shumë të mësoj dhe të rritem”.

Disa fjalë edhe për derbin e Madoninës: "Milani është një skuadër shumë cilësore, pres një ndeshje të madhe. Megjithatë, ne jemi të fortë dhe kam besim se do të bëjmë mirë, do të japim maksimumin".

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd