Transmetuar më 12-09-2023, 11:01

Fero merr një tjetër vendim drastik që lidhet me fenë islameKohët e fundit, Fero ka qënë pa diskutim një ndër personzhet më të komentuar në shtypin rozë për shumë arsye.

Fillimish ajo që troniditi publikun, ishte arrestimi i Feros, i cili ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes së tij, modeles së njohur, Arbenita Ismajli.

E gjithë ndodhi në banesën e çiftit në Gjilan, ku pas një konflikti verbal mes tyre, Fero dyshohet të ketë kaluar në dhunë fizike duke e goditur me grusht modelen si edhe ia ka thyer telefonin.

Pas arrestimit, një tjetër vendim i Feronit Shabani është edhe prakitikimii fesë islame, për të cilën vendosi të heqë dorë edhe nga muzika. Fero është shprehur se ka vendosur të heqë dorë përfundimisht nga muzika për shkak se feja islame e ndalon dhe se kërkon falje për tekstet e shkruara dhe këngët e tij, ku dhe dëshiron që ato të fshihen dhe askush të mos i dëgjojë. Fero u shpreh se do të jetë i përkushtuar tek feja islame dhe familja e tij.

Ndërkohë së fundmi përmes një postimi të bërë në rrjetet sociale, Fero ka vendosur të ndërrojë emrin e tij, që do të thotë nga ky moment nuk do të quhet më Fero por Khattab.

"Khattab eshte emri im i ri”, ka shkruar ai në "Instastory", në profilin e tij të Instagramit.

Duket e tashmë çdo gjë është e lidhur me fenë sa i përket jetës së Feros. Nëse do shohim profilin e tij të Instagramit, ai publikon vazhdimisht foto nga xhamia, teksa është shfaqet edhe duke dëgjuar muzikë fetare. Pas shumë kohësh, reperi e ka vendosur të mbajë edhe mjekër.

Mbrëmjen e kaluar, Fero ka bërë një postim në rrjetet sociale, përmes të cilit ka treguar një nga "benefitet" e praktimimit të fesë islame dhe ka të bëjë pikërisht me faktin se kjo fe lejon që burri të ketë më shumë sesa një grua.

"Nuk lejohet që një femër të ndalojë burrin e saj që të marrë një grua të dytë", shkruhet në postimin që Fero ka publikuar.

Ende nuk është e qartë se si është marrëdhënia mes Arbenitës dhe Feros momentalisht por duket se Fero dëshirat e tij i ka bërë publike dhe të gjitha ato vajza që mund të jetë të interesuara për një marrrëdhënie me Fero-n, duhet ta kenë marrë mesazhin.