Transmetuar më 09-09-2023, 13:24

Këshilli Kombëtar i PD do të zgjedhë sot Kryesinë e re të Partisë Demokratike, ku në garë janë 30 kandidatët që pritet t’i nënshtrohen votimit.

Në total do të zgjidhen 15 emra nga lista e propozuar për votim në Këshillin Kombëtar të PD, për Kryesinë e re, ndërkohë që do të ruhet dhe raporti gjinor.

Kryesia e re do të përbehet nga 10 meshkuj dhe 5 femra.

Në listë nuk mungon emri i Agron Kapllanajt, ish-kandidati për Bashkinë e Mallakastrës, deputetët Andia Ulliri, Eralda Tase, Merita Bakiu, Seladin Jakupllari.

Po ashtu në listën e kryesisë së Bashës është futur dhe deputetja Ori Nebiaj, e cila dha dorëheqjen nga Kryesia, por u rishfaq në Kuvendin Kombëtar të PD.

Emrat për Kryesinë e re janë;

Agron Kapllanaj

Alfred Ahmetcenaj

Andia Ulliri

Anton Koka

Ardit Gjinali

Armend Gjana

Aurora Domni

Azgan Haklaj

Dario Sejdini

Dritan Neli

Enriketa Papa

Eralda Tase

Fitim Zekthi

Gazmend Koduzi

Grejsa Driza

Harris Murana

Irsida Shehu

Lorina Halilaj

Marinela Ziu

Mateo Spaho

Merita Bakiu

Myzafer Elezi

Oriela Nebiaj

Ortensio Bala

Pëllumb Seferi

Roland Kërçuku

Romeo Hanxhari

Selaudin Jakupllari

Steisi Çokaj

Stiliano Rushaj

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd