Transmetuar më 09-09-2023, 13:21

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike pritet të zgjedhë ditën e sotme kryetarin e këtij forumi, i cili është propozuar të jetë ish kandidati për bashkinë e Shkodrës, Xhemal Bushati.

PD do votojë Enkelejd Alibeajn në postin e Sekretarit të Përgjithshëm për të zëvëndësuar Gazment Bardhin.

Ndërkohë që PD e Bashë do të ketë 4 nënkryetar, Flutura Açkën, Kreshnik Çollakun, Orjola Pampurin dhe Roland Bejkon.

Ndërkohë që kryetari i Komisionit Zgjedhore në PD do të jetë i përhershmi Jemin Gjana.

Propozimet për postet ne PD

Xhemal Bushati, kryetari i këshillit Kombëtar

Sekretar i Përgjithshëm, Enkelejd Alibeaj

Nënkryetaret e PD

Flutura Açka

Kreshnik Çollaku

Orjola Pampuri

Roland Bejkon

Kryetar i Komisioni zgjedhor, Jemin Gjana