Transmetuar më 09-09-2023, 12:36

Kreu i PD-së Lulzim Basha mbledh sot Këshillin Kombëtar, ku pritet të merren disa vendime të rëndësishme.

Nga burimet mësohet se përveç se do të konstituohet, Këshilli Kombëtar do të zgjidhë edhe Sekretarin e Përgjithshëm, nënkryetarët, sekretariatet dhe kryesinë e PD-së.

Sipas burimeve flitet që Enkelejd Alibeaj do të zëvendësoje Gazment Bardhin. Ndërsa për nënkryetarë përfliten emrat e Roland Bejkos dhe Flutura Açkës.