Transmetuar më 07-09-2023, 12:38

Një djalë 16-vjeçar, i cili ishte shtruar në spital që nga e mërkura në gjendje kritike pasi skuteri me të cilin po udhëtonte u përplas me një makinë policie, ka ndërruar jetë sot.

Ngjarja ka ndodhur në Elancourt në Yvelines pranë Parisit. Aktualisht kanë nisur dy hetime, një për ‘refuzim të respektimit’ dhe tjetri për ‘plagosje të paqëllimshme të shkaktuar nga një drejtues mjeti’.

Në fund të qershorit, plagosja fatale e 17-vjeçarit Nael nga një oficer policie gjatë një kontrolli trafiku në periferi të Parisit, Nanterre, shkaktoi pesë ditë trazira dhe plaçkitje.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd