Transmetuar më 02-09-2023, 10:37

Dani Alves mbetet në paraburgim, në pritje të gjyqit për përdhunimin e tij të dyshuar të një vajze 23-vjeçare në klubin e natës “Sutton”, në Barcelonë, në fund të dhjetorit të kaluar. Futbollisti brazilian hyri në burg më 20 janar, pasi dëshmoi para gjykatësit, i cili e kuptoi se ekzistonte rreziku i arratisjes dhe urdhëroi izolimin e tij.

Gjatë atyre ditëve të para ai kishte mbështetjen e pakushtëzuar të Joana Sanz, gruas së tij, por pak nga pak modelja u distancua derisa konfirmoi publikisht se do të divorcohej me brazilianin.

Tani, Alves i ka shkruar edhe një herë letër dashurie dhe Joana e ka publikuar në profilin e tij në Instagram, së bashku me disa fjalë nga Rauw Alejandro, konkretisht nga kënga që portorikani i dedikoi së fundi Rosalías, pas ndarjes së tyre.

Kjo është letra e plotë e Dani Alves për të nga burgu: “Në gjithë këtë çmenduri mësova se dy janë më mirë se një… Kur njëri bie, tjetri e ngre, kur njëri ka ftohtë, tjetri e ngroh. Kështu jemi ne, faleminderit për rezistencën, faleminderit që nuk hoqe dorë nga unë!

Gjithmonë thoja se je ajo që kam ëndërruar gjithmonë, por tani them se je më shumë se sa mund të ëndërroja. E di që nuk të pëlqen vetmia, e di sa e vështirë është e gjitha kjo për ty, por gjithçka do të kalojë, do të bëhemi më të fortë së bashku.

Është e pabesueshme që kam akoma ‘flutura në stomak’ kur të shikoj, është e pabesueshme që ndjej kaq shumë dashuri për ty…. por është edhe më e pabesueshme të dish që je aty për t’i kthyer të gjitha këto. Çfarëdo, kurdo. Gjithmonë me ty, të dua përgjithmonë".