Transmetuar më 31-08-2023, 22:57

Mësohen detaje të reja nga plagosja me thikë në Vaun e Dejës.

Në spitalin e Shkodrës ka mbërritur i plagosur një 68-vjeçar nga fshati Laç.

Autorja e ngjarjes është një 28-vjeçare e cila është vënë në pranga.

Policia informon se ‘rreth orës 21:30, në urgjencën e Spitalit Rajonal Shkodër ka mbërritur për ndihmë mjekësore shtetasi Z. P., 68 vjeç, banues në Vaun e Dejës, i plagosur me mjet prerës (thikë).

Shërbimet e Policisë kanë reaguar menjëherë, duke identifikuar dhe kapur autoren e dyshuar të plagosjes, një 21 vjeçare, banuese në Vaun e Dejës, e cila po shoqërohet në Komisariatin e Policisë Vau i Dejës, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorit po punon për sqarimin e rrethanave të sakta të ngjarjes dhe dokumentimin ligjor të këtij rasti’.