Transmetuar më 29-08-2023, 22:05

Lidhja e reperit të njohur Fero me modelen e njohur, Arbenita Ismajlin, të cilët kanë dhe një vajzë të vogël, prej vitesh është në qendër të mediave. E së fundmi, Fero është akuzuar për dhunë në familje, sulm fizik dhe kanosje ndaj gruas së tij. Para disa ditësh Fero është liruar nga paraburgimi e këtë e ka bërë të ditur vetë ai me anë të disa postimeve në Instagram.

Pas daljes nga paraburgimi reperi ka shokuar ndjekësit e tij me deklaratën e fundit në Instagram, ku është shprehur se ka vendosur të heqë dorë përfundimisht nga muzika për shkak se feja islame e ndalon dhe se kërkon falje për tekstet e shkruara dhe këngët e tij, ku dhe dëshiron që ato të fshihen dhe askush të mos i dëgjoj.

Pasi ka treguar për të gjithë përkushtimin e tij ndaj fesë islame, tashmë postimet e Feros në rrjete sociale lidhen me këtë temë. Ditën e sotme reperi ka postuar një foto të tij dhe ka shkruar një mesazh me motive fetare:

Në atë zemër që hyn Imani ose Islami , aty nuk ka vend e keqja apo mërzia .

Së fundmi duket se Fero e ka takuar vajzën e tij pas daljes nga paraburgimi dhe jo vetëm kaq. Duket se vajza e tij, Nina po ndjek hapat e të atit dhe po, pasi në një foto të postuar në Instastory, Nina shfaqet duke u falur.