Transmetuar më 29-08-2023, 13:00

Këngëtari britanik Elton John kaloi një natë në spital në Monako duke u trajtuar për lëndime të lehta pasi rrëshqiti në vilën e tij në Nice, raporton noa.al, duke cituar zëdhënësin e tij.

76-vjeçari përfundoi turneun e tij të gjatë të Farewell Yellow Brick Road muajin e kaluar.

Por më pas ai u dërgua në departamentin ortopedik të qendrës spitalore Princess Grace në Monako.

"Elton vizitoi spitalin lokal si masë paraprake," tha zëdhënësi.

Ai u shtrua në spital dhe “pas kontrolleve, ai është nxjerrë mëngjesin e sotëm dhe tani është kthyer në shtëpi”. /noa.al