Transmetuar më 26-08-2023, 11:50

Dedikim prekës social nga Vanessa Bryant për dashurinë e madhe të jetës së saj, Kobe Bryant. Më 23 gusht, basketbollisti amerikan do të kishte mbushur 45 vjeç.

"Gëzuar ditëlindjen e 45-të! Të dua dhe do të të dua gjithmonë", – shkroi Vanessa në Instagram duke postuar një përmbledhje të fotove romantike me ish-bashkëshortin, i cili vdiq në vitin 2020 për shkak të një përplasjeje të helikopterit në të cilin udhëtonte bashkë me vajzën e madhe dhe disa persona të tjerë.

Kobe dhe Vanessa Bryant u takuan në vitin 1999 dhe u martuan në vitin 2001. Ata kishin katër vajza: Natalia, Gianna (e cila vdiq në të njëjtin aksident ajror, ku u përfshi me babain e saj), Bianka dhe Capri.

Çifti ka qenë gjithmonë shumë i përkushtuar ndaj çështjeve sociale. Së bashku themeluan fondacionin Kobe dhe Vanessa Bryant, me synimin për të ofruar bursa për studentët e universiteteve minoritare në të gjithë botën.