Transmetuar më 24-08-2023, 12:29

Një 68-vjeçar është torturuar nga i biri 40-vjeç dhe dy nipat 23 dhe 17 vjeç brenda shtëpisë së tij në Amfilochia të Greqisë.

I moshuari u dhunua nga familja e tij dhe më pas u grabit.

Pas mosmarrëveshjeve financiare që patën ditën e hënë, të tre hynë në shtëpinë e 68-vjeçarit, e lidhën me litar dhe filluan ta rrihnin pa mëshirë me grushte dhe shkelma. Pasi ai hoqi dorë nga rezistenca, i biri dhe nipat kontrolluan shtëpinë, i morën 1700 euro, celularin e tij dhe u larguan duke i kyçur derën.

68-vjeçari qëndroi i lidhur me litar gjatë gjithë natës, i mbuluar nga gjaku. Më pas arriti të zgjidhet nga litari dhe u hodh nga dritarja për të shkuar në polici. Pas kërkimeve, i biri dhe dy nipat e tij u arrestuan dhe u dërguan në Prokurorinë e Rrethit të Mesolongut me akuzën e grabitjes, plagosjes trupore, grabitjes dhe dhunës në familje.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd