Transmetuar më 24-08-2023, 11:50

Gritto Domenico dhe Vicenzo Tizziano janë dy italianët që ndërruan jetë tragjikisht mëngjesin e sotëm, në aksin rrugor Sarandë-Ksamil.

Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 03:00 në vendin e quajtur “Hidrovor”, ku motoçikleta me të cilin udhëtonin u përplas me një automjet tip ‘Mercedes Benz’, që drejtohej nga një 17-vjeçar. Përplasja rezultoi fatale për turistët italianë ndërsa dy të rinjtë, 16 dhe 17 vjeç u dërguan në spital për ndihmë mjekësore.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 03:00 të datës 24.08.2023, në aksin rrugor Sarandë-Ksamil, në vendin e quajtur “Hidrovor”, automjeti tip “Mercedes Benz”, me drejtues shtetasin E. R., 17 vjeç, është përplasur me një motomjet tip “Honda”.

Si pasojë e përplasjes kanë humbur jetën shtetasi italian D. G., 24 vjeç dhe një shtetas tjetër, ende i paidentifikuar, që udhëtonin me motomjetin tip “Honda”.

Drejtuesi i automjetit, shtetasi E. R. është dërguar në spital, bashkë me shtetasin M. R., pasagjer në automjet.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.