Transmetuar më 23-08-2023, 22:35

RUSI- Grupi Wagner ka konfirmuar vdekjen e Yevgeny Prigozhin.

"Kreu i grupit Wagner heroi dhe patrioti i vërtetë i Rusisë, Yevgeny Prigozhin, vdiq për shkak të veprimeve të tradhtarëve të Rusisë. Por edhe në ferr ai do të jetë më i miri! Lavdi Rusisë!"- shkruan Grupi Wagner në Telegram.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd