Transmetuar më 22-08-2023, 20:17

Vera 2023 është ende plot surpriza, sidomos për disa prej nesh. Le të zbulojmë së bashku, pra, cilat janë shenjat me fat deri në shtator

Vera është koha e vitit kur çdo gjë mund të ndodhë dhe nuk është e pazakontë që kjo të ndihet e bekuar.

Stina e ngrohtë, në fakt, jo vetëm përfaqëson argëtimin dhe relaksimin, por është edhe sfondi i lindjes së historive të mrekullueshme të dashurisë, pushtimeve dhe kënaqësive personale e shumë më tepër.

Natyrisht, të gjithë do të dëshironin të merrnin një vështrim të shkurtër të asaj që mban e ardhmja, por mprehtësi e tillë, mjerisht, nuk është brenda mundësive tona.

Sidoqoftë, ekziston një metodë shumë më e mundshme që na lejon të kemi një pasqyrë të skenarit të së ardhmes sonë të afërt: horoskopi, që analizon lëvizjen e yjeve dhe planetëve, si dhe ndikimin e tyre tek ne.

Astrologjia, dihet, nuk është një shkencë ekzakte, por fakti mbetet se të gjithë – edhe pse në shkallë të ndryshme – të paktën një herë në jetë na ka zënë kurioziteti për të gjetur se çfarë kanë rezervuar yjet për ne.

Dashuria, fati, shëndeti dhe paratë: këto janë katër aspektet që më së shumti na zgjojnë interesin dhe pikërisht në to e përqendrojmë vëmendjen kur lexojmë horoskopin.

Pjesa e parë e verës tashmë është vetëm një kujtim i largët, është e vërtetë, por me siguri mund të themi se sezoni i ngrohtë nuk ka mbaruar ende.

Pse të mos hidhni një sy se çfarë thonë yjet? Le të zbulojmë së bashku, në këtë drejtim, cilat janë shenjat e zodiakut që deri në shtator do të kenë në krah fatin e madh.

Shenjat me fat deri në shtator

Pjesa e dytë e verës, veçanërisht për pesë shenja të zodiakut, do të ecë mirë nga të gjitha këndvështrimet.

Në vendin e pestë gjejmë Luanin, një shenjë zjarri, e fortë, e vendosur dhe e lindur për të qenë lider. Në pjesën e dytë të gushtit, beqarët që i përkasin kësaj plejade më në fund mund të gjejnë dashurinë. Për më tepër, pasuria e tyre nuk do të kufizohet vetëm në aspektin sentimental, por do të përfshijë edhe atë ekonomike. Bëhuni gati, do mbushni xhepat ose llogarinë bankare!

Më pas, gjejmë shenjën e Shigjetarit, i famshëm për kërkimin e vazhdueshëm të stimujve të rinj. Ai nuk e duron dot mërzitjen, prandaj e ka shumë të vështirë të gjejë personin e duhur me të cilin do të kalojë jetën. Sidoqoftë, vera e vitit 2023 mund të përfaqësojë një pikë kthese dhe më në fund të bëjë që dashuria të fillojë të jetë sërish pjesë e përditshmërisë së tij.

Shkallën e tretë të podiumit, e zë shenja e Virgjëreshës, e cila këtë pjesë të mbetur të verës do të ketë mundësinë të zbulojë kuptimin e vërtetë të dashurisë. Ata që janë ende në kërkim të një shpirti binjak, më në fund mund ta gjejnë atë. Ndërsa ata që tashmë kanë gjetur gjysmën tjetër, nuk mund të përjashtohet që të fillojnë të ndiejnë nevojën për të realizuar projekte më të rëndësishme jetësore, si fillimi i një bashkëjetese, apo dhe martesa, të lindë një fëmijë ose të fitojë një punë më të paguar.

Në vendin e dytë, në listën e shenjave më me fat të zodiakut të verës, është shenja e Peshqve, ndjeshmëria ekstreme e të cilës është një nga tiparet dalluese par excellence. Çdo vuajtje apo zhgënjim i përjetuar në të kaluarën, për ata që kanë lindur nën këtë periudhë, është e gjallë sikur t’i përkiste të tashmes. Për këtë arsye, dhe nga frika e vuajtjeve të mëtejshme, ata janë gjithmonë shumë të gatshëm të heqin dorë nga emocionet e reja. Megjithatë, këtë verë, gjithçka mund të ndryshojë: Peshqit, në fakt, do të përgatiten sërish për të hapur zemrat e tyre. Për më tepër, pasuria e kësaj shenje nuk do të kufizohet vetëm në një këndvështrim sentimental, por do të përfshijë edhe atë ekonomik.

Së fundi, në vend të parë gjejmë shenjën e Gaforres, për të cilën më në fund ka ardhur koha të mbyllë përfundimisht hesapet me të shkuarën dhe të fillojë të shikojë me besim drejt së ardhmes. Kjo verë do të përfaqësojë një moment rilindjeje të thellë për këtë shenjë, e cila do t’i lejojë ata të përjetojnë pushimet e tyre në një mënyrë të qetë, të shkujdesur dhe me zemrat e tyre më në fund gati për t’u dashuruar përsëri. /noa.al