Transmetuar më 21-08-2023, 17:47

Në hyrje të qytetit të Vlorës një zjarr ka marrë përmasa të konsiderueshme, ndërsa ende nuk dihen shkaqet.

Mësohet se në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrfikëse të qytetit të Vlorës, të cilat kanë nisur punën për shuarjen e flakëve.

Raportohet se flakët janë duke u favorizuar edhe nga era e fortë dhe temperaturat e larta, ndërsa pranë zonës ka edhe një numër banesash të cilat deri tani nuk ndodhen në rrezik.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd