Transmetuar më 21-08-2023, 13:41

Rast i rëndë në Elbasan.

Një 65-vjeçar akuzohet se ka abuzuar seksualisht me një 6 vje♪5are në vitin 2015 kur ajo ndodhej te shtëpia e gjyshërve të saj.

Policia vendore njofton se ‘specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Elbasan vunë në pranga shtetasin A. S., 65 vjeç, banues në Elbasan, pasi rreth orës 10:00, të datës 20.08.2023, janë paraqitur në ambientet e Komisariatit, një 14-vjeçare dhe nëna e saj, të cilat kanë kallëzuar se në vitin 2015, shtetasi A. S. ka kryer marrëdhënie seksuale me dhunë, me të miturën, në shtëpinë e gjyshërve të saj. Veprimet procedurale me të miturën janë kryer në prani të nënës së saj, psikologës dhe avokatit.

Vijojnë hetimet në drejtimin e Prokurorisë, për të verifikuar këtë kallëzim.