Transmetuar më 20-08-2023, 19:12

Kombëtarja spanjolle e futbollit për femra ka pak orë që është kampione e re e botës, por është përfshirë nga një skandal.

Skuadra iberike mundi 1-0 kampionët e Europës, Anglinë, në finalen e zhvilluar në Australi, por ajo që bëri më shumë bujë ishte gjesti i presidentit të federatës Luis Rubiales, i cili ishte në podium në momentin e dhënies së medaljeve.

Kur takoi Jenny Hermoso, një nga lojtaret më të mira të skuadrës, e përqafoi dhe e puthi në buzë! Lojtarja u befasua dhe deklaroi: "Uh…po, nuk më pëlqeu".

Pranë presidentit të federatës ishte mbretëresha e Spanjës Letizia, por kjo nuk e pengoi atë ta puthte në buzë futbollisten dhe të bënte bujë në Spanjë.