Transmetuar më 20-08-2023, 09:20

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e kësaj të diele në Nafpaktias, Greqi.

Për arsye ende të panjohura, shtëpia ku jetonte një çift i moshuar ka marrë flakët në orët e para të së dielës, shkruajnë mediat greke.

Në vendin e ngjarjes ka mbërritur menjëherë zjarrfikësja, e cila ka shuar zjarrin. Mirëpo i afërmi i tyre që banonte në shtëpinë ngjitur, konfirmon se burri 90 vjeç dhe gruaja 94 vjeçe, nuk kanë mundur të dalin dhe janë djegur të gjallë.

Pak më vonë, zjarrfikësit gjetën dy trupat e djegur në rrënoja.