Transmetuar më 18-08-2023, 18:41

SHBA – Lionel Messi ka qenë figura qendrore e padiskutueshme në Miami që nga ardhja e tij te Inter në korrik. Argjentinasi, i cili pret të fitojë trofeun e tij të 44-t në karrierë në finalen e Kupës së Ligës të së dielës kundër Nashville, ka shënuar nëntë gola në gjashtë ndeshjet e tij të para dhe… “Messi-Mania” është trend tani në Florida.

Por me sa duket, klubit të David Beckham i është dashur të rrisë sigurinë që kur “Pleshti” erdhi dhe madje punësoi një truproje, që në fakt e ndjek Messin kudo që ai shkon. Siç tregojnë videot në rrjetet sociale, një “zotëri i fortë” e ndjek me besnikëri yllin argjentinas në çdo hap të rrugës, madje edhe nga ana tjetër kur ai luan për Inter Miami.

Sapo ai zbret nga autobusi i ekipit, ai është aty duke pritur për ta shoqëruar në fushë. Me fansat që shkrepin foto dhe kërkojnë autografe, truproja kujdeset që ata të mos i afrohen ylli argjentinas shumë, duke i penguar ata ta e prekin, pasi me mirësjellje heq duart nga supi i Messit. Kur argjentinasi del për t’u nxehur, ai gjithmonë përgjohet. Dhe është aty edhe kur luan “Pleshti” në rast se shfaqet një fans që kërkon ta prekë Messin.