Transmetuar më 18-08-2023, 13:33

Ngjarje tragjike në Dimal. Një i mitur 15-vjeçar ka ndërruar jetë.

Mësohet se i mituri ka humbur jetën teksa ishte punuar në lavazh. Ai ka rënë në kontakt me rrymën elektrike dhe ka ndërruar jetë në vend. Policia ka rraestuar pronarin.

Policia vendore informon se ‘specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të Stacionit të Policisë Dimal arrestuan në flagrancë shtetasin A. H., 37 vjeç, banues në Dimal, për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”.

Mëngjesin e sotëm, në lavazhin në pronësi të 37-vjeçarit, një shtetas 15 vjeç, banues në Dimal, i cili punonte si ndihmës, në këtë lavazh, ka rënë në kontakt me rrymën elektrike dhe për pasojë, ka humbur jetën. Në drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Berat, vijojnë hetimet për të dokumentuar përgjegjësinë penale të shtetasit A. H.’