Transmetuar më 18-08-2023, 11:12

Në pritje për të gjetur një ekip për sezonin e ardhshëm, Sergio Ramos vazhdon të stërvitet dhe të ruajë formën sportive. Ndërkohë, ish-mbrojtësi i Real Madridit dhe PSG po feston një moment historik social: 60 milionë ndjekës.

Një shifër monstruoze, që mesfushori spanjoll 37-vjeçar e feston kështu: “Ne e nisëm në vitin 2014 dhe, ndonëse dukej e pamundur, jemi tashmë 60 milionë. Për të festuar dhe për t’ju kthyer përzemërsinë që më jepni, ju propozoj një konkurs për t’ju dhënë 20 palë futboll”.

Mes komenteve të shumta në postim, bie në sy edhe ai i ish-bashkëlojtarit të tij Cristiano Ronaldo. Në fakt, ylli portugez i ka lënë një mesazh elokuent dhe zbavitës mikut të tij Sergio: “Të mungon një zero për të më arritur”.

E gjitha kjo e shoqëruar me "emoji" e të qeshurit. Referenca është për 600 milionë ndjekësit e yllit të Al-Nassr në Instagram. Një numër që është i vështirë për këdo të arrihet.