Transmetuar më 17-08-2023, 14:01

Rey Manaj gjen një ekip të ri. Siç raporton “Sport”, sulmuesi shqiptar do të shkojë të luajë për Sivasspor, skuadrën turke me të cilën do të nënshkruajë kontratë 3-vjeçare.

Nesër ai duhet të udhëtojë drejt Turqisë dhe t’iu nënshtrohet analizave mjekësore, më pas do të zyrtarizohet transferimi i tij.

Me përjashtim të kthesave të bujshme, një sulmues i mundshëm për skuadrat italiane është “hipotekuar”. Në javët e fundit, në fakt, Manaj ishte lidhur me Sampdoria dhe Frosinone.

Në fund, megjithatë, fitoi Sivasspor, një klub në të cilin sulmuesi shqiptar do të përpiqet të ristartojë, pasi përfundoi pa lavdi përvojën e tij te Watford në fillim të shkurtit dhe mbeti lojtar i lirë për muajt në vijim.