Transmetuar më 17-08-2023, 09:36

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar një dollar amerikan sot blihet me 95.8 lekë dhe shitet 97.3 lekë.

Monedha evropiane euro blihet me 104.4 lekë dhe shitet me 105.5 lekë, ndërsa franga zvicerane sot blihet me 108.4 lekë dhe shitet me 110 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do blihet me 121 lekë dhe do shitet me 123 lekë.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd