Transmetuar më 14-08-2023, 20:25

Policia e Elbasanit ka gjetur dhe gjobitur rëndë një drejtues mjeti në dritaren e të cilit kishte dalë një vajzë ndërsa makina qarkullonte në rrugë.

Video u shfaq në rrjete sociale dhe kaq ka mjaftuar që policia të nisë ‘gjuetinë’ ndaj shoferit.

Reagim i Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan:

Në lidhje me një video të postuar në portalin "JOQ", në të cilën shfaqet një pasagjere që kishte dalë në dritaren e automjetit gjatë kohës që automjeti ishte në lëvizje, ju informojmë se:

Menjëherë pas publikimit të videos, shërbimet e Sektorit të Qarkullimit Rrugor të DVP Elbasan kanë kryer verifikimet për automjetin dhe kanë ndëshkuar pronarin e tij, me masën administrative 6000 lekë të rinj, bazuar në nenin 167, pika 9, të Kodit Rrugor.

Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan fton qytetarët të denoncojnë në numrin 112 dhe në Komisariatin Dixhital, çdo rast të shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor, dhe i garanton ata se do të reagojë menjëherë, konform ligjit dhe me paanshmëri.