Transmetuar më 14-08-2023, 10:38

Italia është tronditur nga një ngjarje e rëndë, ku një 21 vjeçare u vra nga ish partneri turk. Celine Frei Matzohl u godit me thikë për vdekje nga ish i dashuri, me të cilin ishte ndarë rreth dy javë më parë.

Trupi i saj u gjet në orët e para të pasdites së djeshme në një banesë në Silandro, në Val Venosta.

28 vjeçari Omer Cin, me origjinë turke, fillimisht i ngriti kurth dhe më pas e sulmoi me një thikë kasapi.

I riu u arrestua teksa po tentonte të kalonte kufirin për në Austri. Por karabinierët ishin tani në gjurmët e tij edhe me helikopter.