Transmetuar më 08-08-2023, 18:45

Autoritetet policore kanë arrestuar dy mjekë në Hania të kretës pasi po hetohen për një rast të trafikimit të foshnjave.

Sipas mediave greke çështja ka të bëjë me birësimet e paligjshme të foshnjave dhe zëvendësimin e tyre. Hetimet kryhen nga Drejtoria e Prokurorisë së Krimit të Organizuar me qendër në Athinë, me ndihmën ndihmëse të autoriteteve policore të Hanias.

Të arrestuarit kanë një karrierë të gjatë në fushën e mjekësisë, ndërsa nuk përjashtohen më shumë arrestime të personave të tjerë në të njëtin spital.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd