Transmetuar më 07-08-2023, 12:44

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Kosovë, ku një person është kërcënuar me jetë.

Ngjarja ka ndodhur në Ferizaj, ku një person ka denoncuar se teksa udhëtonte me makinën e tij në rrugën “Liman Reka”, ka hasur në një aksident ku ishin përplasur dy automjete.

Ai ka ndaluar dhe është afruar për t’i ndihmuar personat e aksidentuar, por një prej tyre e ka kërcënuar me jëtë. I gjendur në këtë situatë, i riu ëhstë larguar nga vendngjarja dhe më pas ka bërë denoncimin në polici.

Njoftimi i policisë:

KANOSJE- Rr. Liman Reka, Ferizaj 06.08.2023-15:00 Ankuesi mashkull kosovar kishte hasur në një aksident trafiku në rrugë dhe kur kishte pyetur palët nëse kanë nevojë për ndihmë, një i dyshuar mashkull kosovar, pasagjer në njërën nga veturat e involvuara në aksident e kishte kanosur verbalisht ankuesin dhe ishte larguar nga vendi i ngjarjes. Rasti nën hetim.