Transmetuar më 06-08-2023, 18:52

Kina është duke u përballur me një "apokalips" pasi vendi është goditur na tajfuni Doksuri.

Shoferi i një fuoristradë shpëtoi i padëmtuar pasi makina e tij u rrëzua nga një urë që u shemb për shkak të shiut të rrëmbyeshëm në Kinën veriore. Pamjet e kameras Dashcam të marra në qytetin Harbin, provincën Heilongjiang, treguan mjetin duke u zhytur në ujërat poshtë urës.

Sipas raportimeve dy automjete kanë rënë nga ura, para se të vendoseshin masa emergjente dhe që atëherë, ajo pjesë e rrugës është bllokuar. Nuk raportohet ende për të lënduar, por situata mbetet e vështirë.