Transmetuar më 29-07-2023, 13:04

Frikë e madhe në Luiziana; aligatori (një llop krokodili nga familja Alligatoridae) u përpoq të hipte në një varkë plot me turistë.

Camille Lease dhe nëna e saj ishin në një udhëtim në ‘Des Allemands’, kur papritmas krokodili u hodh nga uji dhe u përpoq të hipte në varkë. Dy gratë u kapën në video duke bërtitur dhe qeshur nervozisht teksa panë "bishën" që përpiqej t’i sulmonte.

Për fat të mirë, një nga personat në bord iu afrua aligatorit dhe me besim vendosi dorën në majë të gojës së tij, duke e shtyrë atë prapa. Videoja u postua më pas në TikTok, ku mbi 5000 përdorues ndanë përshtypjet e tyre.

Ka nga ata që treguan habi dhe nga ata që në vend të kësaj e përkufizuan krokodilin si "të shoqërueshëm dhe kaq të lezetshëm".