Transmetuar më 25-07-2023, 22:25

DHËRMI- Jo më kot jugu i Shqipërisë cilësohet si "Karaibet e Mesdheut’!

Pushuesit që kanë zgjedhur të relaksohen në plazhin e Dhërmiut kanë parë spektakël.

Një grup delfinësh janë parë sot në det afër bregut dhe pushuesit kanë shijuar pamjen.

Videoja e publikuar tregon se si delfinët lundrojnë të bashkuar dhe luajnë me ujin.

Pamja ka mrekulluar pushuesit që kanë nxituar të bëjnë foto e video.