Transmetuar më 30-05-2023, 21:57

Shkodër- Shoqërohet në komisariatin e policisë së Shkodrës, nënkryetari i FRPD-së në Shqipëri, Arvit Bushati.

Arsyet e shoqërimit të tij në policinë e Shkodrës, ende nuk dihen pasi ai kishte të mbyllur edhe çështjen në gjykatë ku u akuzua për blerje votash në fushatën elektorale. Bushati është aktualisht drejtori i Ujësjellës-Kanalizime Shkodër dhe konsiderohet si një ndër personat më të rëndësishëm të Demokratëve të Rithemelimit në Shkodër.

Pritet që përpara komisariatit të Shkodrës, demokratët të zhvillojnë një protestë sonte.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd