Transmetuar më 30-05-2023, 12:37

Sarandë- Aksident tragjik në punë në Sarandë.

E.K është rrëzuar aksidentalisht nga lartësia e një pallati ku ishte duke punuar dhe si pasojë e dëmtimeve të marra, ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Grupi hetimor vijon veprimet në vendin e ngjarjes, me qëllim dokumentimin e plotë ligjor të rrethanave të kësaj ngjarjeje.

Policia informon se ‘rreth orës 11:30, në lagjen nr.1, Sarandë, shtetasi E. K., rreth 50 vjeç, duke punuar në një pallat në ndërtim, dyshohet se ka rënë aksidentalisht nga lartësia dhe si pasojë e dëmtimeve të marra, ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Grupi hetimor vijon veprimet, me qëllim dokumentimin e plotë ligjor të rrethanave të kësaj ngjarjeje’.