Transmetuar më 23-03-2023, 07:59

Ja parashikimet e horoskopit të Paolo Fox për sot, e enjte 23 mars 2023

Dashi

Keni një Hënë pozitive: disa mundësi të mira në dashuri po vijnë. Për ata që janë në lidhje, dialogu me partnerin/en gjatë orëve në vijim do të jetë intensiv dhe do të çojë në raporte të shkëlqyera. Por kini kujdes: nuk duhet të jeni posesiv. Për sa i përket punës, ka perspektiva të mira, por një ndryshim ose një detyrë duhet trajtuar me vëmendjen e duhur.

Demi

Ju pret një ditë e rëndësishme në dashuri, mund të vijë edhe një përgjigje e shumëpritur. Në familje gjërat do të varen nga ju që të gjeni një marrëveshje. Roli juaj do të jetë të rregulloni marrëdhëniet e tensionuara që janë krijuar në të kaluarën e afërt. Sa i përket punës, ndryshime janë të mundshme. Duhet pak kujdes në mosmarrëveshjet ligjore.

Binjakët

Hëna është kundër shenjës tuaj në dashuri, ndaj zgjidhjet mund të mos jenë të thjeshta. Për sa i përket punës, duhet të zgjidhni një problem ekonomik. Ju nuk mund t’i ndryshoni vazhdimisht vendimet tuaja, ndaj përpiquni të mbani një linjë. Sakaq, pranoni ndihmën e të tjerëve. Është koha për të bashkuar forcat dhe për të punuar së bashku.

Gaforrja

Në dashuri, ndonjëherë është e nevojshme të hidhni ju hapin e parë. Për sa i përket punës, mund të nisni një projekt të ri, i cili mund të jetë edhe stimulues. Po kaloni një fazë plot rreziqe, në të cilën mund të keni sukses por edhe të dështoni në mënyrë spektakolare. Nëse dikush ju tërheq vëmendjen, shikoni mirë atë që dëshiron t’ju ofrojë, mos u ndalni në atë që mendojnë të tjerët.

Luani

Hëna është e favorshme në dashuri dhe ky është një lajm i mirë. Dikush mund ta vlerësojë shumë guximin dhe vendosmërinë tuaj. E gjithë vëmendja juaj tani është e drejtuar drejt punës dhe përgjegjësive tuaja. Mund të ketë disa lajme të reja në punë. Është koha të përballeni dhe të rregulloni një që pengesë që keni.

Virgjëresha

Mundohuni të qëndroni larg situatave të ndërlikuara. Hëna është disonante në dashuri, ndaj do të duhet shumë kujdes gjatë orëve të ardhshme. Sa i përket punës, shumë prej jush do të kenë ende nevojë të jenë të durueshëm. Mos hezitoni të ndryshoni planet nëse shihni se diçka nuk po funksionon siç është planifikuar.

Peshorja

Në dashuri kujdes nga monotonia. Sa i përket punës, fitimet shtesë mund të vijnë në orët e ardhshme. Tani për tani jeni tërhequr nga përfshirja në gjëra të ndryshme. Fati ju jep gjithmonë surpriza të këndshme, ndaj duhet të jeni të lumtur me atë që ju ndodh.

Akrepi

Për sa i përket punës, duhet maturi dhe mos harroni se ajo që lini pas është gjë e humbur, mos u merrni më me të. Forca juaj do t’ju ndihmojë të arrini qëllime shumë ndjellëse. Në këto orë mund të zbuloni diçka që do t’ju befasojë dhe do t’ju tërheqë vëmendjen. Është koha të përballeni me problemet, nuk mund t’ua ktheni më shpinën.

Shigjetari

Optimizmi dhe dëshira për aventura do të karakterizojnë ditën tuaj të sotme, duke e bërë të mbushur me surpriza. Në dashuri, lëreni veten të rrëmbehet nga spontaniteti dhe do të përjetoni emocione të paharrueshme. Për sa i përket punës, përfitoni nga kreativiteti që ju karakterizon dhe propozoni zgjidhje inovative për kolegët tuaj.

Bricjapi

Do të vijë koha e duhur për të adresuar dhe zgjidhur çështjet familjare apo atyre në çift që janë zvarritur prej disa kohësh. Pjekuria dhe mençuria do t’ju udhëheqin në drejtimin e duhur. Sa i përket punës, serioziteti dhe përkushtimi do t’ju sjellë respektin e eprorëve dhe kolegëve tuaj.

Ujori

Gjatë orëve të ardhshme mendja juaj do të jetë e hapur dhe gati për të kapur mundësi të reja si në dashuri ashtu edhe në punë. Mos kini frikë të eksploroni horizonte të reja. Një takim i papritur mund të rezultojë shumë interesant, ndaj mos u izoloni nga njohjet e reja.

Peshqit

Ju pret një ditë plot emocione. Në dashuri, lëreni zemrën tuaj t’ju udhëheqë dhe dëgjoni ndjenjat tuaja, sepse ato do t’ju tregojnë rrugën e duhur. Për sa i përket punës, ndjeshmëria juaj do t’ju lejojë të kuptoni më mirë nevojat e kolegëve dhe të punoni në mënyrë më harmonike. /noa.al