Transmetuar më 23-03-2023, 07:39

TIRANË- Shqipëria goditet nga një tërmet në orët e para të mëgjesit.

Lëkundja sizmike  ndodhi në orën 2:43 minuta  dhe kishte magnitudë 3.7 ballë shkallë të Rihterit, kurse epiqendra ishte 9 km në verilindje të Ersekës.

Ajo u pasua me një paslëkundje në orën 03:09.

Deri më tani nuk është raportuar për dëme materiale.