Transmetuar më 22-03-2023, 20:05

I famshëm në mbarë botën, Hasbulla ka dëshmuar se mbetet një njeri i guximshëm! Shikuesit nuk mund t’i besonin sytë kur ndjekësit e mediave sociale vendosën të provonte dhe të merrte legjendën e boksit Mike Tyson gjatë një episodi të podcast-it të tij. 20-vjeçari ishte mysafir në podcast-in e ish-boksierit dhe në një moment gjatë bisedës, ai veshi disa doreza boksi dhe filloi të luftonte me Tyson.

Hasbulla u mundua që me fuqinë e tij t’i jepte disa goditje të mëdha legjendës së boksit dhe ishte i prirur të tregonte aftësitë e tij- ia vlen të theksohet se ai po kalonte shumë kohë me luftëtarët e UFC muajt e fundit. Teksa Hasbulla zgjodhi që të tregonte të gjithë forcën e tij Mike nga ana tjetër zgjodhi që të mbrohej nga goditjet e kundërshtarit.

Rritja e Hasbulla ka qenë meteorike dhe ai po kalon shumë kohë me shumë emra të famshëm. Ai u pa kohët e fundit me luftëtarë si Islam Makhachev dhe Khabib Nurmagomedov. Ai kohët e fundit nënshkroi një marrëveshje me UFC, duke zyrtarizuar shoqatën e tij me këtë sport.