Transmetuar më 19-03-2023, 19:57

Nju-Jork- Pesë fëmijë kanë humbur jetën në aksident, pasi një automjet doli nga një autostradë në Westchester, Nju Jork.

Viktimat, katër djem dhe një vajzë, ishin të moshës nga 8 deri në 17 vjeç, sipas një njoftimi për lajmet nga Siguria Publike e Qarkut Westchester. Nissan Rogue me të cilin po udhëtonin fëmijët, goditi një pemë dhe mori flakë pasi doli nga lumi Hutchinson Parkway.

Një djalë 9-vjeçar i mbijetoi aksidentit, sipas autoriteteve, teksa hetuesit besojnë se një 16-vjeçar po drejtonte makinën, sipas njoftimit.

Rrethanat e plota të aksidentit mbeten nën hetim nga Departamenti i Policisë së Qarkut Westchester.