Transmetuar më 19-03-2023, 10:09

Tiranë- Arrestohen nga policia 4 persona të armatosur në Tiranë.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, janë informuar se në rrugën Ndroq-Tiranë, me një automjet tip "Mercedes Benz", po qarkullonin persona të armatosur. Menjëherë blutë e kryeqytetit kanë organizuar punën për kapjen e tyre dhe kanë finalizuar operacionin policor të koduar "Bridge".

Si rezultat i këtij operacioni u arrestuan në flagrancë:

A. V., 35 vjeç, A. V., 42 vjeç, F. Rr., 35 vjeç, dhe B. Gj., 22 vjeç, të katër banues në Durrës.

Në vendin e quajtur "Ura e Beshirit", shërbimet e Policisë kanë ndaluar automjetin tip "Mercedes Benz", me drejtues shtetasin F. Rr., dhe pasagjerë 3 shtetasit e tjerë. Gjatë kontrollit të automjetit, u gjetën dy armë zjarri pistoleta, njëra prej tyre me mulli, municion luftarak, 3605 euro dhe 2000 lekë të rinj. Në vijim të veprimeve, gjatë kontrollit të banesës së shtetasit B. Gj., u gjet një shpatë.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan dy armët e zjarrit pistoleta, një shpatë, shuma 3605 euro dhe 2000 lekë të rinj, automjeti si dhe 6 aparate celulare.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.