Transmetuar më 18-03-2023, 18:54

Ekuador- Një tërmet i fortë me magnitudë 6.7 ballë ka goditur Ekuadorin.

Lëkundje të ndjera deri në Guayaquil, Machala dhe Perunë fqinje, thonë sizmologët.

Ende nuk dihet nëse ka viktima.