Transmetuar më 17-03-2023, 08:10

Këto janë parashikimet e horoskopit të Paolo Fox për ditën e sotme, e premte 17 mars 2023: Peshorja kapet në befasi dhe mbetet pa frymë, mundësi të reja për Shigjetarin

Dashi

E premtja e sotme sugjeron të jetë një ditë e lodhshme dhe jo shumë e mbushur me vrull: por do të rikuperohet duke filluar nga e shtuna. Kjo ditë sjell shumë entuziazëm dhe dëshirë për të bërë në jetën tuaj, ndaj mos kini frikë të hidheni në njohje të reja. Prisni lajme interesante në punë. 

Demi

Mundohuni në çdo mënyrë të jeni mes njerëzve. Është e nevojshme të flasim dhe të besojmë. Jini shumë të kujdesshëm me thashethemet. Për disa, Hëna po ju jep një shtysë të këndshme sot. Përfitoni nga ky moment pozitiv për të takuar njerëz të rinj. Përgjigjet që po kërkoni do të vijnë në punë.

Binjakët

Dashuria është në një moment disi të ndërlikuar ndaj tregohuni të kujdesshëm, sidomos me fjalët dhe aq më tepër nëse keni të bëni me dikë të shenjës suaj apo me Peshqit. Në punë, kushtojini vëmendje kolegëve që mund t’ju bëjnë ndonjë rreng.

Gaforrja

Një ditë e shqetësuar, për çështje që lidhen me shtëpinë. Mos u ktheni te temat e vjetra. Kujdes nga kjo hënë disonante që sjell pak nervozizëm në dashuri. Në punë nuk është koha më e mirë ndaj përpiquni të kafshoni gjuhën dhe të rrini larg polemikave.

Luani

Kush nuk është me ju, do të jetë kundër jush. Afërdita ka nisur një tranzit të diskutueshëm. Ju jeni pak intolerant. Dhe meqë sot ka tension, është më mirë të mos mbyteni shumë nga negativiteti. Në punë vijnë lajme interesante, kështu që shikoni të ardhmen me më pak stres dhe frikë.

Virgjëresha

Sot një Hënë e shkëlqyer ju kthen në lojë dhe mbrëmja do të jetë e dobishme për t’u treguar atyre që ju pëlqen atë që ndjeni. Në punë do të duhet ende pak kohë para se të filloni të përjetoni disa ndryshime, por mos e humbni shpresën. Do të vijnë kohë të mira.

Peshorja

Mëngjesi ju vë nën presion të madh. Është e qartë se ka shumë probleme për t’u përballur. Por më në fund dashuria kthehet për të dominuar jetën tuaj, kështu që braktisni të gjitha mendimet negative. Në punë keni lajme të reja dhe ndryshoni pak rutinën tuaj. Por ju takon juve të hidhni hapin e parë.

Akrepi

Kjo e premte është dita e duhur për të kuptuar se çfarë po ndodh në dashuri. Dhe jo gjithçka është e qartë sonte. Në punë, kushtojini vëmendje vetëm disa pengesave të vogla, por nuk ka asgjë të pazgjidhshme.

Shigjetari

Duke filluar nga sot do të mund të zhbllokoni atë pjesë tuajën që deri tani ju ka penguar të lini veten plotësisht në dashuri. Në punë, përpiquni të revolucionarizoni rutinën tuaj dhe të gjeni stimuj të rinj. Jeta juaj është duke ndryshuar: vijnë mundësi të reja. Së shpejti, projektet e punës do të jenë në rikuperim.

Bricjapi

Po vjen një moment i vështirë për jetën e dashurisë me kaq shumë keqkuptime me partnerin/en. Edhe në punë jo gjithçka shkon ashtu siç do të dëshironit, por përpiquni të mos e humbni durimin. Mes marsit dhe majit do të jetë e mundur të zgjoni ambiciet dhe të arrini rezultate të mira.

Ujori

Një moment qetësie kthehet në dashuri, ndaj shijoni këtë qetësi të sapogjetur. Disa detaje mund t’i shpëtojnë nuhatjes tuaj, veçanërisht në sjelljen e një personi që dashuroni. Merrni kohën tuaj. Në punë prisni propozime të reja.

Peshqit

Ky qiell është i bukur për ndjenjat. Jeni të etur për të dashuruar si kurrë më parë, kështu që derdhni gjithë ëmbëlsinë tuaj në dashuri. Nëse ka pasur një ndarje, harrojeni. Gjithçka po shkon mirë në punë, mjafton t’i kushtoni vëmendje parave. /noa.al