Transmetuar më 16-03-2023, 14:39

Georgina Rodríguez qau teksa fliste për vdekjen e djalit të saj dhe Cristiano Ronaldos gjatë lindjes. Ajo u shpreh mbi këtë dramë familjare për herë të parë publikisht.

Në trailerin e së mërkurës për sezonin e dytë të filmave dokumentarë të modeles spanjolle, "I Am Georgina", ajo reflektoi se ka pasur "momentin më të mirë dhe më të keq të jetës në një çast", vitin e kaluar.

Praising her footballer partner for helping her get through the darkest period in their life together, she adds: 'Cris really encouraged me to continue with my agenda'

29-vjeçarja falënderoi partnerin e saj që e inkurajoi vërtet mes zisë së humbjes së njërit prej binjakëve. “Prioriteti im tani janë familja dhe fëmijët, – tha Rodríguez. – Jam shumë e lumtur dhe mirënjohëse. Jeta është e vështirë, por jeta vazhdon. Kam arsye për të ecur përpara dhe për të qenë e fortë”.

Rodríguez dhe Ronaldo zbuluan në prill 2022 se mirëpritën në jetë vajzën e quajtur Bella, por ata po shkonin në shtëpi pa vëllain e saj binjak.

Rodriguez shared her heartbreak after losing her son during child birth

“Me pikëllimin tonë më të thellë duhet të njoftojmë se djali ynë ka ndërruar jetë. Është dhimbja më e madhe që mund të ndiejë çdo prind, – shkruante çifti në Instagram në atë kohë. – Vetëm lindja e vajzës sonë na jep forcën për ta jetuar këtë moment me pak shpresë dhe lumturi”.

Dyshja përfundoi me një shënim për djalin e tyre të ndjerë, duke shkruar: “Djali ynë, ti je engjëlli ynë. Ne do të të duam gjithmonë”.

Georgina Rodriguez is pictured with Eva, Mateo and Alana, while pregnant with the couple's twins

Ronaldo është gjithashtu baba i katër fëmijëve të tjerë, njërin prej të cilëve e mirëpriti me Rodríguez. Kjo e fundit solli në jetë Alana, tashmë 5 vjeçe, në nëntor 2017, para Bella Esmeralda që lindi prillin e kaluar.

Të vegjlit iu bashkuan tre fëmijëve më të mëdhenj të yllit të futbollit: Cristiano Jr., 12 vjeç, dhe binjakëve Eva e Mateo, 5 vjeç. Ronaldo dhe Rodríguez janë bashkë që nga viti 2017, pas takimit në dyqanin “Gucci” të Madridit, ku ajo punonte.